DurimKid - 100 vjet shtet

Song Rating: 7.19/10

Song lyrics:

Rap:
Sa nona derdhen lot sa trima hyn Nen tok per me pa shqipnin si sot
Te bashkuar te gjith tok

Jena sot ma tfort se kurr
100 vjetorin tu festu
Me flamurin e shqiponjes se per kte jam tu jetu

Doren nzemer e mbaj me Lot te gzushem Po qaj, sepse jam shum krenar - krenar qe un Jam shqiptar

I kujtojm qe gjith ata qe e dhan jeten per shqipnin, sakrificat qe kan ba qe na sot te jena 1
Sikur Ismail qemali ngren flamurin midis vlores
Per ti then gjith botes jena fmijet e shqiponjes

I shoh fmiet kuq e zi qielli toka kuq e zi, shperthej ne lot kur po shoh vec kuq e zi, nga kosov Nona loke nisen trimat krejt nkom, midis eres dhe stuhijes mu bashku krejt nvlore

Maqedonia po afrohet sebashku me camerin per dy krenat e shqiponjes per te madhen shqiptari

Ref:
2x Shqipni te dua shum se ma dhe emrin shqiptar, ktu ne kena lind edhe ktu do vdesim bashk, I hedhi syt nga qielli plot shqiponja an e mban, jo kerkush ne smund tna marri perendia cna ka dhon

Rap:
Ai ke ngju kur thojn ma tvjetrit guri ktu peshon ma shum
Ose kur e ndrron shtratin smund e ban te njejtin gjum
Se duhet era e jastekut dhe jorganin qe te ngroh, ashtu ti je per mua shqipni moj Nona lokePavarsisht qe do kan ikur dhe jan rritur nperendim
Situatat familjare I larguan nemigrim
Por besom qe me zemer dhe me gjak jan gjith shqiptar
Sepse Un jam njo prej Tyne dhe mu mke deshmitar

Jan me miliona sikur un - qe Ty te duan shum
Jena rrit me thrrime edhe Ty nuk te harrum
Sepse aty I kena gjyshat dhe katra gjyshat e ton
Aty un do varrosem amanetin e kom Lon

Ska rendsi se kush jena sot dhe gjat rruges ca jem bo
Se harroj prejardhjen Se familja asht numer njo
Jena ktu me te mbrojt mos me humb identitetin
Mos me cu munin Dom qe per Ty kan bo ma tvjetrit

Ref:
2x Shqipni te dua shum se ma dhe emrin shqiptar, ktu ne kena lind edhe ktu do vdesim bashk, I hedhi syt nga qielli plot shqiponja an e mban, jo kerkush ne smund tna marri perendia cna ka dhon

Bridge:
Fitoren nuk jua solla un, por e gjeta fitoren mes jush
Lirin jo nuk jua solla un, por e gjeta lirin ktu mes jush

Ref:
2x Shqipni te dua shum se ma dhe emrin shqiptar, ktu ne kena lind edhe ktu do vdesim bashk, I hedhi syt nga qielli plot shqiponja an e mban, jo kerkush ne smund tna marri perendia cna ka dhon

End:
2x Ooo sa mir sa mir me qen shqipetar

Date of text publication: 17.01.2021 at 10:05